FİRMAMIZ 1958 YILINDA HALİL, TALİP,NAZMİ DAĞDELEN KARDEŞLERİN SINAİ VE TIBBI GAZLARDA GAZİANTEP BÖLGESİNİN İHTİYACINI FARKETMİŞ OLARAK SINAİ VE TIBBI GAZLAR İŞİ İLE İŞTİGAL ETMEYE BAŞLAMIŞLARDIR.  O YILLARDA OKSİJEN ÜRETİMİ KISITLI OLDUĞUNDAN DOLAYI OKSİJEN  TÜPÜ İSTANBULDA DOLDURULUP GAZİANTEP İLİNDE SATILMAKTAYDI. O ZAMANIN VERDİĞİ ULAŞIM ZORLUKLARI NAZMİ DAĞDELEN KARDEŞLERİ OKSİJEN ÜRETİM TESİSİ KURMAYA İTMİŞTİR.

        GAZİANTEP'TE 1974 YILINDA OKSİJEN ÜRETİM TESİSİ KURULDU VE BÖLGENİN İHTİYACINA HİZMET VERMEYE BAŞLADI. İLERLİYEN YILLARDA KOLLEKTİF ŞİRKET OLAN FİRMAMIZ KURUMSALLAŞMAK İÇİN ADIM ATARAK 1980 YILINDA TOSAS TOROS TEVZİ VE ONARIM SANAYİ A.Ş. ÜNVANI ALTINDA İŞLERİNE DEVAM ETMEYE BAŞLAMIŞTIR. TOŞAS  BU YILLARDAN SONRA YATIRIMLARINI HIZLANDIRARAK ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE ASETİLEN TESİSİ KURMUŞ VE ASETİLEN GAZI ÜRETİMİNE BAŞLAMIŞTIR. AYNI ZAMANDA CYROJENİK SIVI TANKLARA YATIRIM YAPARAK SIVI OKSİJEN , SIVI AZOT VE SIVI KARBONDİOKSİT DEPOLANMASI VE SIVIDAN GAZ DOLUMUNADA BAŞLAMIŞTIR. 2011 YILINDA KENDİ BÜNYESİNDE BULUNAN CYROJENİK TANKLARI DEVREYE ALARAK ARGON GAZINI VE FARKLI ÖZELLİKLERE SAHİP OLAN KARIŞIM GAZLARININ ( KAYNAK KORUYUCU GAZLARININ) DOLUMUNA BAŞLAMIŞ BULUNMAKTADIR.

        TOSAŞ CYROJENİK SIVI TANKLARA YATIRIM YAPTIKTAN SONRA KENDİ SIVI OKSİJEN VE SIVI AZOT GAZINI TAŞIMA YATIRIMINA GİRMİŞ 14 TONLUK SIVI OKSİJEN VE AZOT TAŞIMA ARAÇINA SAHİP OLMUŞTUR. TOSAŞ SIVI OKSİJEN VE SIVI AZOTU EREĞLİ DEMİR ÇELİK, PETKİM, KARABÜK DEMİR ÇELİK, İSKENDURUN DEMİR ÇELİK VE ÇUKUROVA DEMİR ÇELİK FİRMALARINDAN TEMİN ETMEKTEDİR.

        TOSAŞ TIBBI GAZLAR İŞİ İLE İŞTİGAL ETMEKTEDİR. TIBBI GAZLARIN GEREKTİRMİŞ OLDUĞU BÜTÜN BELGELERİ FİRMA ALMIŞ VE BÖLGENİN TIBBI KURUM VE KURULUŞLARINA HİZMET ETMEKTEDİR. T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI GAZİANTEP İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNÜN İHTİYACI BULUNAN  OKSİJEN GAZINI DOLDURMAKTADIR. BÖLGEDE BULUNAN ÖZEL SAĞLIK KURULUŞLARINA TIBBI GAZLAR KONUSUNDA YARDIMCI OLARAK ONLARIN İHTİYAÇLARINI TEMİN ETMEKTEDİR.

TOSAŞ  SANAYİÇİNİN SINAİ GAZLARI İHTİYACINADA KARŞILAMAKTADIR. GELİŞEN ZAMANIMIZIN REKABETÇİ ORTAMINDA TOŞAŞ GÜVENİLİR, KALİTELİ , EKONOMİK HİZMET ANLAYIŞI İLE GAZİANTEP VE GÜNEYDOĞU BÖLGE EKONOMİSİNİN SANAYİ KURULUŞLARI VE FİRMALARINA HİZMET VERMEKTEDİR.